Tävlingar

Tävlingar - Tävlingsprogram - ctl00_cph1_mainImg

Golfvecka Bästboll

Startdatum:
Spelas på klubb:
Anmälan tidigast:
Anmälan senast:
Startlista publiceras:
Antal anmälda:
Noteringar:
 
« Tillbaka

Klasser:

A klass

 
 
Spelform:
Ronder:
Klasstyp:
Kön:
 
Min HCP man:
Min HCP kvinna:
Min HCP lag:
Min ålder man:
Min ålder kvinna:
Max HCP man:
Max HCP kvinna:
Max HCP lag:
Max ålder man:
Max ålder kvinna:
 
RondDatum1:a starttidBana
1 2020-07-22 08:00 18-hålsbanan



Nr.NamnKlubbHCPKlass
1 Olsson / Pros - Michael Olsson Säters Golfklubb 20,9 A klass
3 Hanspers / Skinnars - Johan Skinnars Säters Golfklubb 9,2 A klass
5 Morelius / Eriksson - Jan-Olov Morelius Säters Golfklubb 18 A klass
6 Morelius / Eriksson - Sten Eriksson Säters Golfklubb 23,3 A klass
7 Gyllenstein / Gyllenstein - Lars Gyllenstein Säters Golfklubb 19,5 A klass
8 Gyllenstein / Gyllenstein - Maria Gyllenstein Säters Golfklubb 34,9 A klass
9 Atkinson / Sandström - Robert Atkinson Säters Golfklubb 24,2 A klass
10 Atkinson / Sandström - Pär Sandström Säters Golfklubb 29,6 A klass
11 Helmersson / Persson - Andreas Helmersson Säters Golfklubb 17 A klass
12 Helmersson / Persson - Marcus Persson Säters Golfklubb 12,9 A klass
15 Larsson / Lind - Carina Larsson Säters Golfklubb 40,3 A klass
16 Larsson / Lind - Tommy Lind Säters Golfklubb 19,1 A klass
17 Gustafsson / Ors - Simon Gustafsson Säters Golfklubb 7,2 A klass
18 Gustafsson / Ors - Dennis Ors Säters Golfklubb 2,7 A klass
19 Linnteg / Kujanpää - Ola Linnteg Säters Golfklubb 3,4 A klass
20 Linnteg / Kujanpää - Stefan Kujanpää Säters Golfklubb 3,4 A klass
21 Löweskog / Söderberg - Tomas Löweskog Säters Golfklubb 12,1 A klass
22 Löweskog / Söderberg - Anton Söderberg Säters Golfklubb 15,3 A klass
25 Eriksson / Sjöberg - Sven-Erik Eriksson Säters Golfklubb 16,2 A klass
26 Eriksson / Sjöberg - Thomas Sjöberg Säters Golfklubb 16,7 A klass
27 Tunander / Ek - Dag Tunander Säters Golfklubb 25,5 A klass
28 Tunander / Ek - Hans Ek Falun-Borlänge Golfklubb 20,2 A klass
29 Carlson / Åhl - Thomas B Carlson Säters Golfklubb 32 A klass
30 Carlson / Åhl - Hans Åhl Säters Golfklubb 20,6 A klass
31 Ebbegren / Hagman - Lennart Ebbegren Säters Golfklubb 19,9 A klass
32 Ebbegren / Hagman - Kjell Hagman Säters Golfklubb 16,7 A klass
33 Eliasson / Lindell - Wille Eliasson Säters Golfklubb 21,1 A klass
34 Eliasson / Lindell - Inger Lindell Säters Golfklubb 28,5 A klass
35 Mattsson / Wistedt - Måna Mattsson Säters Golfklubb 21,5 A klass
36 Mattsson / Wistedt - Jan-Erik Wistedt Säters Golfklubb 20,8 A klass
37 Kåla / Englund - Anita Kåla Säters Golfklubb 26,7 A klass
38 Kåla / Englund - Berndt Englund Säters Golfklubb 29,6 A klass
39 Carlsson / Jonsson - Lennart Carlsson Säters Golfklubb 19,3 A klass
40 Carlsson / Jonsson - Stig Jonsson Säters Golfklubb 20,9 A klass
41 Antonsson / Nylèn - Lars Antonsson Säters Golfklubb 12,8 A klass
42 Antonsson / Nylèn - Anita Nylèn Säters Golfklubb 24,7 A klass
43 Bergqvist / Gustâv - Andreas Bergqvist Säters Golfklubb 0,6 A klass
44 Bergqvist / Gustâv - Andreas Gustâv Säters Golfklubb 1,9 A klass
45 Sturesson / Sturesson - Christina Sturesson Säters Golfklubb 10,4 A klass
46 Sturesson / Sturesson - Hans Sturesson Säters Golfklubb 13,8 A klass
47 Brus / Westerberg - Per-Ola Brus Säters Golfklubb 19,3 A klass
48 Brus / Westerberg - Bengt Westerberg Säters Golfklubb 21,2 A klass
49 Hedström / Orrgårde - Göran Hedström Säters Golfklubb 14,3 A klass
50 Hedström / Orrgårde - Tobias Orrgårde Säters Golfklubb 6,9 A klass
51 Andersson / Björklund - Hans Andersson Säters Golfklubb 16,4 A klass
52 Andersson / Björklund - Niklas Björklund Säters Golfklubb 15,5 A klass
53 Ahlm / Boman - Agneta Ahlm Säters Golfklubb 30,9 A klass
54 Ahlm / Boman - Kenneth Boman Säters Golfklubb 27,4 A klass
55 Löfdahl / Wallin - Markus Löfdahl Säters Golfklubb 15,4 A klass
56 Löfdahl / Wallin - Stefan Wallin Falun-Borlänge Golfklubb 13,3 A klass
57 Björkdahl / Jonsson - Ann-Louise Björkdahl Säters Golfklubb 16,7 A klass
58 Björkdahl / Jonsson - Linda Jonsson Säters Golfklubb 16,4 A klass
59 Lantz / Almqvist - Conny Lantz Säters Golfklubb 22,4 A klass
60 Lantz / Almqvist - Håkan Almqvist Säters Golfklubb 26,7 A klass
63 Isaksson / Isaksson - Maria Isaksson Säters Golfklubb 15 A klass
64 Isaksson / Isaksson - Tomas Isaksson Säters Golfklubb 19,1 A klass
65 Fredriksson / Dahlström - Anna Fredriksson Säters Golfklubb 29,8 A klass
66 Fredriksson / Dahlström - Karin Dahlström Säters Golfklubb 22 A klass
67 Lehtinen / Harrysson - Jan Lehtinen Hedemora Golfklubb 15,1 A klass
68 Lehtinen / Harrysson - Kjell Harrysson Säters Golfklubb 23,5 A klass
69 Taylor / Hjalmarsson - Simon Taylor Sparren Golfklubb 9,9 A klass
70 Taylor / Hjalmarsson - Johan Hjalmarsson Ekholmsnäs Golf 4,3 A klass
71 Lundin / Jaensson - Erik Lundin Säters Golfklubb 8,6 A klass
72 Lundin / Jaensson - Henrik Jaensson Säters Golfklubb 19,1 A klass
73 Andersson / Andersson - Tommy Andersson Wittsjö Golfklubb 15,3 A klass
74 Andersson / Andersson - Cajsa Andersson Wittsjö Golfklubb 26,3 A klass
75 Nygårds / Smedman - Teresia Nygårds Säters Golfklubb 13,4 A klass
76 Nygårds / Smedman - Annika Smedman Samuelsdals Golfklubb 9,5 A klass
77 Claesson / Arkeberg - Rune Claesson Säters Golfklubb 13 A klass
78 Claesson / Arkeberg - Peter Arkeberg Mora Golfklubb 13,1 A klass
79 Jansson / Eriksson - Anne Jansson Säters Golfklubb 10,4 A klass
80 Jansson / Eriksson - Jessica Eriksson Säters Golfklubb 6,6 A klass
81 Ström / Olsson - Per-Olof Ström Dalsjö Golfklubb 7,3 A klass
82 Ström / Olsson - Anders Olsson Österåkers Golfklubb 9,4 A klass
83 Drake / Dalkvist - Joakim Drake Falun-Borlänge Golfklubb -1,3 A klass
84 Drake / Dalkvist - Johan Dalkvist Dalsjö Golfklubb 5,9 A klass
85 Östberg / Klock - Hans Östberg Sala Golfklubb 18,5 A klass
86 Östberg / Klock - Susanne Klock Sala Golfklubb 28,3 A klass
87 Åberg / Ekberg - Carl Åberg Säters Golfklubb 1,3 A klass
88 Åberg / Ekberg - Max Ekberg Säters Golfklubb 9,1 A klass
89 Wallin / Götesson - Daniel Wallin Säters Golfklubb 18,5 A klass
90 Wallin / Götesson - Martin Götesson Hedemora Golfklubb 17,1 A klass
91 Olsson / Pros - Conny Pros Säters Golfklubb 20,1 A klass
92 Dahlberg / Dahlberg - Håkan Dahlberg Huvudstadens Golfklubb 21 A klass
93 Dahlberg / Dahlberg - Simon Dahlberg Huvudstadens Golfklubb 14,9 A klass
94 Olsson / Larsson - Robert Olsson Säters Golfklubb 8,5 A klass
95 Olsson / Larsson - Tomas Larsson Falun-Borlänge Golfklubb 10,2 A klass
96 Kähler / Ekengren - Patrik Kähler Säters Golfklubb 14,6 A klass
97 Kähler / Ekengren - Johan Ekengren Säters Golfklubb 22,3 A klass
98 Lindkvist / Lindkvist - Lars Lindkvist Högbo Golfklubb 23 A klass
99 Lindkvist / Lindkvist - Carina Lindkvist Högbo Golfklubb 21 A klass
100 Konradsson / Lindkvist - Amanda Konradsson Högbo Golfklubb 30 A klass
101 Konradsson / Lindkvist - Johan Lindkvist Högbo Golfklubb 8,3 A klass
102 Konrad / Stenberg - Magnus Konrad Säters Golfklubb 8,4 A klass
103 Konrad / Stenberg - Rikard Stenberg Säters Golfklubb 6,8 A klass
104 Carlsson / Björk - Ronny Carlsson Dalsjö Golfklubb 15,9 A klass
105 Carlsson / Björk - Henrik Björk Säters Golfklubb 16,8 A klass
106 Rapp / Andersson - Magnus Rapp Leksands Golfklubb 11,5 A klass
107 Rapp / Andersson - Per Leo Andersson Hagge Golfklubb 16,3 A klass
110 Backhans / Nygren - Malena Backhans Säters Golfklubb 15 A klass
111 Backhans / Nygren - Nelly Nygren Säters Golfklubb 49,5 A klass
112 Anonym Falun-Borlänge Golfklubb 23,8 A klass
113 Anonym / Waara - Karl-Otto Waara Ängelholms Golfklubb 18,3 A klass
114 Hanspers / Skinnars - Rikky Hanspers Säters Golfklubb 23,9 A klass
StarttidHålNamnKlubbKlassHCPSHCPTee
2020-07-22 08:00 1 Linnteg / Kujanpää - Ola Linnteg Säters Golfklubb A klass 3,4 8 Gul
2020-07-22 08:00 1 Linnteg / Kujanpää - Stefan Kujanpää Säters Golfklubb A klass 3,4 8