H-55 Tävlingar

Tävlingar - H-55 Tävlingar - ctl00_cph1_mainImg

SPELDAGAR 2017 D50 H55 Preliminärt!!! Fler uppdateringar kommer!!!
Första start måndagar 12.00 och torsdagar 12.00

OBS!!!!! Anmälan senast kl.12.00 2 dagar innan aktuell tävlingsdag!
 

Maj Tävlingsledare

4 Slaggolf Jan-Olov Morelius, Lage Gustavsson
8 Slaggolf Stig och Margareta Nylén Städdag kl.09.00
11 Slaggolf Stig Jonsson och Henrik Björk
15 Slaggolf Marianne och Lennart Ebbegren
18 Slaggolf röd tee herrar och damer orange tee Beth Och Sven-Åke Karlsson
22 Slaggolf Kjell Hagman och Monica Gustavsson Städdag kl.09.00
29 Slaggolf Olle Norman och Enar Fransson

Juni

1 2 manna scramble valfri partner Håkan Almqvist och Laila Ahnlen
5 Slaggolf Jan och Gunnel Johansson Städdag kl.09.00
7 Dalagolfen Säters syd Jan-Olov Morelius
8 Slaggolf Hans Och Mona Lindstedt
12 slaggolf Kerstin Pettersson och Lars Sundberg
15 Slaggolf röd tee herrar och damer orange tee Lennart och Ulla Carlsson
19 Slaggolf Sten Eriksson och Kjell Sjögren Städdag kl.09.00
26 Slaggolf Sören Fogde


Juli


3 Slaggolf Ove Backlund och Curt Eriksson Städdag kl.09.00
10 Slaggolf Björn Sjöberg Åke Olsson
17 Slaggolf Svante och Ruth Nääs Städdag kl.09.00
24 Slaggolf Erik Jansson Per johansson
31 slaggolf Städdag kl.09.00 Wille Eliasson Inger Lindell

Augusti

3 2 manna scramble Stig och Margareta Nylen
7 Slaggolf Stig Jonsson Henrik Björk
10 KM H70-H80 och D-70
14 slaggolf Städdag kl. 09.00 Marianne och Lennart Ebbegren
17 Slaggolf Beth och Sven-Åke Karlsson
21 slaggolf Kjell Hagman Monica Gustavsson
24 slaggolf Enar Fransson Olle Norman
28 Slaggolf Städdag kl.09.00 Håkan Almqvist Laila Ahnlen
31 slaggolf endast 3 klubbor Jan och Gunnel Johansson


September

4 Slaggolf Hans och Mona Lindstedt
11 Slaggolf HW Vandringspris Kerstin Pettersson Lars Sundberg Städdag kl.09.00
14 Slaggolf Lennart och Ulla Carlsson herrar röd tee och damer orange tee
18 Slaggolf Sten Eriksson Kjell Sjögren
21 slaggolf Sören Fogde Mats Klaar
25 Slaggolf Wille Eliasson Inger Lindell Städdag kl.09.00
28 slaggolf Ove Backlund Curt Eriksson Irish Greensome valfri partner

 

Oktober

2 Slaggolf Björn Sjöberg Åke Olsson
5 Slaggolf Svante och Ruth Nääs
9 slaggolf Erik Jansson Per Johansson Städdag kl.09.00
12 Avslutning, Jan-Olov Morelius Hidden Hole 

Och som vanligt ordnar ni ersättare om ni inte kan vara tävlingsledare den dag ni blivit uppsatt.